Sekcje

OFERUJEMY ZAJĘCIA GRUPOWE Z: KICKBOXINGU, BOKSU, KARATE

Opis zajęć:

KICKBOXING – jest jedna z najbardziej popularnych dyscyplin spośród sportów walki. W walce kickboxerskiej używamy technik bokserskich oraz technik nożnych (np. z karate czy taekwondo). Trenując w naszej sekcji nauczysz się podstawowych ciosów i kopnięć oraz kombinacji. Uczymy się blokować wcześniej poznane techniki, uników, prawidłowego poruszania się oraz prawidłowej postawy.

Trenujemy na sprzęcie: duże tarcze, tarcze pao, łapki bokserskie, worki, skakanki, piłki lekarskie, hantle i wiele innych

Na zajęciach poprawisz sprawność i kondycje fizyczną, gibkość, wzmocnisz podstawowe mięsnie szkieletowe. Jest to atrakcyjna (można by rzec egzotyczna) forma spędzania wolnego czasu.

Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Kickboxingu.

Na zajęcia w naszej sekcji zapraszamy od 16 roku życia, ew. po wcześniejszej konsultacji z trenerem.

_________________________________________________________________________

KARATE SHINKYOKUSHIN – sztuka walki i sport walki wywodzący się z Japonii, obejmuje swoim zasięgiem cały świat. W walce sportowej dozwolone są kopnięcia na wszystkie strefy tj. głowa, tułów, nogi (nie wykonujemy technik na stawy), natomiast techniki ręczne wykonujemy jedynie na strefę” chudan” czyli na korpus.

Dla karate charakterystyczny jest system stopni uczniowskich oraz mistrzowskich. Trening karate opiera się na treningu:

  • kihon (techniki podstawowe)
  • kata (tzw. układy)
  • kumite (walki).

Karate Shinkyokushin jest najprężniej działającą organizacją na całym świecie, jest to karate kontaktowe. Klub zrzeszony jest w PFKS (Polska Federacja Karate Shinkyokushin) oraz w OZWM (Okręgowy Związek Województwa Mazowieckiego) dzięki czemu wszyscy ćwiczący maja możliwość startu w zawodach na wszystkich szczeblach tj. ligi karate, MP, PP, ME oraz MŚ. Na treningach wzmocnisz swoje ciało, poprawisz kondycję fizyczną oraz poznasz ciekawych ludzi.